Masło z konopi

to doskonały dodatek do smarowania pieczywa, składnik wypieków słodkich i słonych oraz sosów. Masło takie jest delikatne, ma aksamitną konsystencję i wspaniały smak.😋
Od początku podkreślam i edukuję jakie zalety i ogrom właściwości prozdrowotnych mają konopie siewne. 😍Uzyskane z nich przetwory to bogactwo cennych witamin, minerałów oraz kwasów tłuszczowych i kannabinoidów. Warto włączyć je do codziennej diety, by móc korzystać z tego, co daje nam natura.
Próbowaliście?
Przepis idealnie sprawdza się również w przypadku medycznej marihuany!
masło konopne

masło konopne

Dekarboksylacja kannabinoidów to kluczowy proces w produkcji masła. Podczas tego procesu z kwasowych postaci kannabinoidów powstają formy neutralne. Naturalnie, w żeńskich kwiatostanach znajdują się formy kwasowe – CBDA, THCA, CBGA.

Na temat działania CBDA przeczytasz we wpisie o walce z Covid-19 (klik)

W wyniku dekarboksylacji kannabinoidy pozbawiane są grupy karboksylowej (-COOH). Proces ten przkszatłca kannazwiązki w  dobrze nam znane formy aktywne CBD, THC czy CBG.

Dekarboksylację przprowadzisz dzięki:

  • temperaturze,
  • długiemu przechowywaniu suszu,
  • promieniowaniu.

No to zaczynamy zabawę.

dekarboksylacja

Teraz kuchnia konopna stoi przed Tobą otworem! Pokażę Ci do czego możesz wykorzystać to pyszne i lecznicze masło. Sprawdź przepisy na moim blogu!

A wszystkie konopne produkty użyte w przepisach znajdziesz w moim sklepie!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress