Konopie to śwetny afrodyzjak!

Marihuana od wieków ma duże znaczenie w dziedzinie seksualności. Informacje na temat jej wykorzystania znajdujemy w tantryzmie (forma hinduizmu), rastafarianizmie oraz w medycynie ajurwedyjskiej. W literaturze oraz poezji arabskiej znajdujemy opisy jej walorów odnośnie pobudzającego działania na kochanków. Ale nie trzeba szukać aż tak daleko, wystarczy posłuchać Boba Marleya i staje się jasne dlaczego miał 11 dzieci.
Uspokajające oraz łagodzące działanie kannabidiolu (CBD) pomoże się rozluźnić i zrelaksować , a. dronabinol spowoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększy wrażliwość😍 (np. na dotyk). Tak więc cytując klasyka

„Herb is the healing of a nation”

Seks i układ endokannabinoidowy

CBD oddziałuje na system biologiczny w organizmie zwany układem endokannabinoidowym (ECS). ECS utrzymuje równowagę biologiczną w odpowiedzi na zmiany w środowisku, znaną jako utrzymywanie homeostazy organizmu. Badania pokazują, że ECS jest zaangażowany w odczuwanie przyjemności i podniecenie
Nie przeprowadzono zbyt wielu badań naukowych w tej dziedzinie, ale dotychczasowe dowody wyglądają obiecująco, i warto rzucić na to okiem.

Badanie #1

Badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej przeprowadzili ankietę wśród 216 użytkowników marihuany zrekrutowanych online, którzy powiedzieli, że używali jej podczas uprawiania miłości.

74 % stwierdziło, że zwiększa to ich wrażliwość na dotyk erotyczny.
74 % stwierdziło, że marihuana poprawiła ich satysfakcję seksualną.
70 % stwierdziło, że pomogło im się zrelaksować i poczuć się bardziej obecnym podczas seksu.
66 % stwierdziło, że marihuana zwiększyła orgazmów.
59 % stwierdziło, że zwiększyło to ich pożądanie seksualne.
41 % stwierdziło, że miało to mieszany wpływ, poprawiając tylko niektóre aspekty seksu.
39 % uważało, że marihuana zawsze wzmacnia przyjemność podczas seksu.
Wśród osób, które przyznały się do problemów z osiągnięciem orgazmu, połowa stwierdziła, że marihuana pomogła im osiągnąć szczyt, a tylko 5 % stwierdziło, że zawsze psuje seks.

Badanie #2

Badacze z St. Louis University zapytali 373 kobiety odwiedzające ginekologów, czy używały marihuany przed seksem. Jedna trzecia (127) stwierdziła, że tak. Zostały wiec poproszone o wypełnienie anonimowej ankiety. W porównaniu z tymi, które nie stosowały medycyny naturalnej lub używały jej rzadko, te które regularnie używały sensi na krótko przed seksem, dwukrotnie częściej zgłaszały głęboko satysfakcjonujące orgazmy.

W obu tych badaniach wykorzystano to, co naukowcy nazywają „wygodnymi próbkami”. Tematami byli ludzie, którzy byli dostępni. Odwiedzali ginekologów lub odpowiadali na internetowe ankiety i zdecydowali się wziąć udział. Wyniki oparte na próbkach wygodnych nie mogą być nazwane ostatecznymi, ale mieszczą się one w granicach badań nauk społecznych.

Badanie #3

W największym badaniu naukowcy ze Stanford prześledzili 51 119 dorosłych użytkowników konopi indyjskich przez czternaście lat (28 176 kobiet, 22 943 mężczyzn). Niektórzy zgłaszali poprawę, inni osłabienie, ale ogólnie rzecz biorąc, codzienna inhalacja zwiększała częstotliwość współżycia o dodatkowy raz w miesiącu.
Dlaczego marihuana zwykle poprawia seks? To pozostaje niejasne, ale niemieccy naukowcy odkryli, że orgazm uwalnia z organizmu związki podobne do konopi, czyli endokannabinoidy, które mają szeroki wpływ na sferę psychiczną i fizyczną.

Jak zapewnić sobie niezapomniane wrażenia?

Mam dla Was kilka propozycji:

 

Źródła:

Fuss, J. et al. “Masturbation to Orgasm Stimulates the Release of the Endocannabinoid 2-Arachidonoylglycerol in Humans,” Journal of Sexual Medicine (2017) 14:1372.

Lynn, B. et al. “The Relationship Between Marijuana Use Prior to Sex and Sexual Function in Women,” Journal of Sexual Medicine (2017) 14 (Suppl. 1):S105.

Lynn, B. et al. “The Perceived Effects of Marijuana Use Before Sex,” Journal of Sexual Medicine (2017) 14(Suppl. 5):e357.

Sun, A.J. and M.L. Eisenberg. “Association Between Marijuana Use and Sexual Frequency in the United States: A Population-Based Study,” Journal of Sexual Medicine (2017) 14:1342.

Weller, RA and JA Halikas, “Marijuana Use and Sexual Behavior,” Journal of Sex Research (1984) 20:186.

Wiebe, E. and Just, A. “How Cannabis Alters Sexual Experience: A Survey of Men and Women,” Journal of Sexual Medicine (2019) 16:1758.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress